Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu

Małe, ale jakże ważne! - Światowy Dzień Pszczół

Utworzono dnia 23.05.2022

Dnia 20 maja br. w Filii GBP w Łanach Wielkich odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Światowego Dnia Pszczół. Pierwsza część spotkania odbyła się w sali Gminnego Koła Pszczelarzy. Dzieci wysłuchały ciekawego wykładu o pszczołach i pracy pszczelarza. Dowiedziały się jakie mamy gatunki miodu, poznały budowę ula, oglądały plaster miodu, wyroby z wosku pszczelego: świeczki, figurki. Dzieci miały możliwość przymierzyć strój pszczelarza, co sprawiło im wiele radości. Nie zabrakło również ciekawostek o pszczołach i miodzie. Słowa podziękowania kierujemy do Panów z Gminnego Koła Pszczelarzy: Pana Rafała Seweryna, Pana Michała Kucery, Pana Bohdana Kuczery oraz Pana Karola Nowaka, którzy dostarczyli dzieciom wiele mądrych i przydatnych wiadomości na temat życia pszczół i ich znaczenia w środowisku. Następnie dzieci oglądały książki o pszczołach i wysłuchały bajki. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie wiedzy o pszczołach. W nagrodę każdy otrzymał upominek. Dzieci spróbowały również pysznego miodu. Podczas zajęć plastycznych młodsze dzieci kolorowały, a starsze rozwiązywały krzyżówki.

Światowy Dzień Pszczół to także okazja do ważnej refleksji nad tym, jak każdy z nas może im pomóc. Te pożyteczne owady zasługują na to, byśmy odwdzięczyli się im za bogactwa, z których korzystamy na co dzień. Możemy to zrobić na wiele sposobów:

- wybierzmy przyjazne dla pszczół kwiaty do ogrodu, na balkon lub parapet;

Pszczoły uwielbiają kwiaty, więc jeśli zastanawiamy się, jak im pomóc, zacznijmy od zapoznania się z rodzajami kwiatów miododajnych.

- stwórzmy miejsce dla pszczół w swoim ogrodzie i zapewnijmy im schronienie - nie wypalajmy traw, łąk ani suchych części roślin. Płomienie niszczą gniazda i lęgi pszczół i innych gatunków zwierząt.

 

 

Dzień Pszczół

Utworzono dnia 23.05.2022, 12:38

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 35

W tym miesiącu: 89

W poprzednim miesiącu: 208

Wszystkich: 4729